Konferencija za medije Stožera civilne zaštite Međimurske županije danas je održana u obnovljenim prostorijama Autobusnog kolodvora Čakovec.
Simbolično s obzirom na to da Kolodvor dnevno koristi više tisuća građana, a najbrojniji su srednjoškolci koji se od ponedjeljka vraćaju u školske klupe, rekao je župan Matija Posavec.
Županija je produžila ugovor s prijevoznicima koji obavljaju prijevoz učenika, te uz sufinanciranje općina i gradova, on ostaje besplatan za učenike koji koriste autobusni ili željeznički prijevoz.
Obnovljene su čekaonice i prostor za kupovinu karata. Predstavnici AK Čakovec nisu željeli okriti koliko je financijski uloženo u revitalizaciju, no istaknuli su da planova ima i dalje. U sljedeće dvije godine bit će završeno uređenje vanjske nadrstrešnice i cijele vanjske infrastrukture, kazali su predstavnici AK Čakovec.