STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

FOTO | Mladost Komet – Mladost Sveta Marija 5:3 | Preložani s nova tri boda ka vrhu ljestvice

Četvrtoligaški derbi dviju Mladosti u 8. kolu igran u Parku mladosti završio je pobjedom Preložana, a tri boda lansirala su ih k vrhu ljestvice.

Domaći su bolje krenuli, dva put imali dvostruku prednost, no motiviranom protivniku dozvolili su da 20 minuta prije kraja stavi upitnik na pitanje pobjednika. Gosti su zaostatak od 3:1 uz dva gola Nikole Valjka izjednačili u samo četiri minute (3:3). Neizvjesnost je potrajala desetak minuta kada je za novo slavlje Preložana pogodio Denis Golubić, samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Pobjedu im je potvrdio autogol Gorana Tarandeka.

Domaće su u vodstvo odveli Elvis Sabol (11m u 17.) i Srećko Šegović (32., 60.). Prvi strijelac za goste bio je Dominik Gašparić (57.).

Ovom pobjedom Preložani su četvrti na ljestvici s 15 bodova, imaju tri manje od trećeg Draškovca, druga Ivančica ima 19, a vodeći Zelengaj 22 boda. Svetomarčani su na devetom mjestu s osam bodova, koliko ima i deseti Jalžabet, dok je ispred njih Dinamo iz Domašinca s bodom više.

Momčad Ivana Habuša u idućem kolu ide u goste kod Nedeljanca. Igrači Marija Cvetka na svom će terenu pokušati zaustaviti vodeći, i još uvijek neporaženi, Zelengaj.