STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

Zagrebaš deklasirali Nexe i došli na korak do novog naslova!

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba napravili su veliki korak ka još jednom naslovu prvaka Hrvatske nakon što uvjerljivo slavili 33-23 (17-13) na gostovanju kod Nexea u Našicama u dvoboju 5. kola Premijer lige Lige za prvaka.

Rezultatska neizvjesnost trajala je 28 minuta, a onda su se gosti prvi put odvojili na četiri pogotka prednosti (16-12). U drugom poluvremenu su Zagrebaši su dominacijom povećavali prednosti do konačnih +10 (33-23). Strijelce je predvodio Aleks Vlah sa sedam pogodaka. Po četiri gola postigli su David Mandić, Valentino Ravnić Nikola Grahovac. Kod Nexea po šest golova postigli su Janko Kević, Mateo Rodin Halil Jaganjac.

RK Zagreb / nakon pobjede protiv Nexea 2021.05.29.

PPD Zagreb je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova iz šest nastupa. Nexe je drugo s osam bodova. Po četiri boda imaju Poreč i Dubrava, a dva Sesvete. Bez bodova je Varaždin.

Nexe: Car 7 obrana, Radovanović 3 obrane; Mileta 2, Mrđenović, Barišić Jaman, Jelinić 1, Vida, Blažević, Severec, Pešić 1, Kević 6, Rodin 6, Tomić, Jaganjac 6, Markušić, Pribetić 1; Trener: Branko Tamše

PPD Zagreb: Ristanović 7 obrane, Ašanin; Vistorop, Mrakovčić 2, Mandić 4, Klarica 2, Burić, Srna 1, Obradović 4, Stojnić, Perić, Matanović 2, Ravnić 4, Leimeter 3, Grahovac 4, Vlah 7; Trener: Ivica Obrvan