U Jurovcu je u subotu svečano otvoren Sportski park Nikola Pokrivač, u čast bivšem hrvatskom reprezentativcu koji je prerano preminuo u tragičnoj prometnoj nesreći 18. travnja.
Ovaj park nosi ime nogometaša koji je upravo ovdje napravio prve nogometne korake gdje je proveo djetinjstvo i izgradio temelje za svoju buduću karijeru. Spomen ploču otkrila je kćer Nika, a svečanosti su nazočili predstavnici HNS-a, MNS-a, Međimurske županije i brojni drugi uzvanici.


– Ovaj park neće biti samo prostor za nogomet – ovo je mjesto gdje će mladi igrati, sanjati i učiti o vrijednostima koje je Nikola živio: strast, predanost i pošten odnos prema svemu što rade. Drago mi je što možemo njegovu priču i duh čuvati ovdje, među nama, u Jurovcu.“- rekao je župan Matija Posavec, a najavio da će Međimurska županija financirati kupnju reflektora za sportsko igralište na sportskom igralištu, piše u priopćenju Međimurske županije.
Nikola Pokrivač rođen je 26. studenog 1985. u Čakovcu, a igrao je za klubove brojnih hrvatskih i inozemnih klubova od kojih se izdvajaju NK Varteks, Dinamo Zagreb, Inter Zaprešić i Rijeka, a od inozemnih ističu se AS Monaco, Red Bull Salzburg.
Pokrivač je za reprezentaciju Hrvatske odigrao je 15 utakmica, a bio je i dio reprezentacije na Europskom prvenstvu 2008. Unatoč teškoj bolesti, vratio se nogometu i nastavio igrati, pokazujući svima koliko je nogomet za njega bio više od igre – bio je njegov život, strast i inspiracija drugima. Tragično je preminuo 18. travnja 2025. u prometnoj nesreći u Karlovcu.


