U Centru znanja Međimurske županija završila su dva projekta uređenja prometne i komunalne infrastrukture te krajobraznog uređenja ukupne vrijednosti 1.106.320 eura.
Asfaltirano je parkiralište i cesta, uređena oborinska odvodnja, postavljena prometna signalizacija, kao i smjerokazi za lakše snalaženje, modernizirana je vanjska rasvjeta, a postavljene su nove klupice, pergole i vodene prskalice te je zasađeno drveće.
Pred nama su rezultati novog ulaganja u naš Centar znanja – mjesto uz koje se svakodnevno vezuje više od 1000 ljudi, mjesto sinergije obrazovanja, gospodarstva i znanstvene izvrsnosti, rekao je na konferenciji za medije župan Matija Posavec.
Dodao je i da se radi o prvoj fazi, dok daljnja revitalizacija uključuje uređenje i preostale četiri zgrade iz kompleksa bivše vojarne.
– U tijeku je priprema projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu preostalih četiriju zgrada, kako bismo bili pripremljeni za natječaje za sufinanciranje. Slijedi daljnje krajobrazno uređenje prostora, a izrađena je projektna dokumentacija za Zelenu oazu Čakovca koji ćemo urediti na 15 hektara prostora koji se nastavlja na kompleks Centra znanja. Paralelno, jačat ćemo naše ustanove i agencije koje ovdje djeluju kako bi ovo mjesto ostalo propulzivna snaga Čakovca i Međimurja“, rekao je.