Preloški policajci istražuju slučaj prijevare u kojoj je 45-godišnjakinja oštećena za više stotina eura.
Kako javljaju iz policije, žena je tijekom siječnja putem online servisa za upoznavanje osoba stupila u kontakt s muškarcem, koji joj se predstavio kao liječnik zaposlen u jednoj od njemačkih bolnica. Nakon kraćeg dopisivanja, uspostavili su i telefonski kontakt te je žena od muškarca pristala kupiti lijek za liječenje teške bolesti od koje boluje njezin otac.
Nekoliko dana kasnije, oštećena mu je putem mobilnog bankarstva na bankovni račun uplatila više stotina eura, a muškarac se obvezao da će joj u roku od desetak dana poslati kupljeni lijek. No, ispostavilo se da se radi o prevarantu. S obzirom na to da do današnjeg dana žena nije zaprimila navedeni lijek, niti joj je vraćen uplaćeni novac, cijeli je slučaj prijavili policiji te je u tijeku kriminalističko istraživanje.
Protiv počinitelja kaznenog djela prijevare, bit će podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu, dodaju iz policije. Ujedno, podsjećaju građane na učestalost online prijevara te pozivaju na oprez.
Na međimurskim cestama proteklog dana, kažu iz OKC-a PUM, nisu evidentirali prometne nesreće, a do 15 sati međimurska policija provodi preventivno-represivnu akciju ‘Ne tipkaj dok voziš’ u sklopu Dana bez mobitela u prometu.
Dan bez mobitela u prometu obilježava se svake godine 2. travnja, na datum koji je uistinu u svijetu, tvrde iz policije, bio i posljednji datum bez mobitela u prometu. Prvi poziv mobilnim uređajem uspostavljen je 3. travnja 1973. godine. Svake godine sve je više prometnih nesreća koje se događaju zbog određenih distrakcija, od kojih je najveća nepravilno korištenje mobitela u vrijeme vožnje. Ovom se akcijom to želi promijeniti – na bolje.