STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

Mladost Komet – Zelengaj 2:2 | S igračem manje sačuvali bod, uz isključenja i na klupi najavili žalbu

Mladost Komet i Zelengaj iz Donjeg Kućana odigrali su 2:2 (1:0) u susretu 6. kola 4. nogometne lige skupina Čakovec – Varaždin. No, dobar nogomet, nažalost, nije ono što je obilježilo četvrtoligaški sraz u Parku mladosti, već kartoni i isključenja u domaćim redovima.

Mladost je povela preko Vedrana Kneževića u 12. minuti. S minimalnom prednošću dočekali su kraj prvog poluvremena, da bi gostima u 60. poravnanje donio Vilim Horvat. U 74. minuti pogotkom Denisa Golubića domaćini su ponovno u prednosti, no minutu kasnije ostaju s igračem manje nakon što je isključenje zaradio kapetan Elvis Sabol.  Pri tom je zbog prigovora isključen trener Ivan Habuš. Uz još niz prekida u kojima su se zaredali kartoni pa i isključenja na klupi domaćih, gosti su u 90. izvukli bod pogotkom Hrvoja Vrbanića.

U ovom su susretu kod domaćih ‘požutili’ Edvin Bratuša, Vedran Knežević, Srećko Šegović, Patrik Šimunić, Dino Zvornik i Denis Golubić. Kod gostujućih Leo Vrbanić, Vedran Vrbanić i Valentino Mlakar.

Uz isključenje trenera Habuša, u 78. minuti zbog drugog žutog isključen je fizioterapeut Davor Čonkaš. Ranije je požutio i predstavnik kluba Mijo Hrešć (64.).

Utakmicu je sudio Nino Vugrinec iz Svetog Đurđa. Pomoći suci bili su Nikola Pintarić iz Varaždina i Karlo Dvorski iz Majerja. Delegirao je  Zvonko Novaković.

Domaćini su najavili žalbu na suđenje, dok je predsjednik domaćeg kluba zbog vrijeđanja sudačke trojke zaradio prijavu.

Zelengaj je ovim bodom ostao neporažen i na vrhu ljestvice sa 16 bodova. Mladost je sedma s devet bodova, koliko ima i osmi Dinamo iz Domašinca.