STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

Hrvatski rukometaši ostali bez Olimpijskih igara

Luka CINDRIC (33) during the IHF Tokyo Handball qualification tournament, Croatia vs Portugal, Montpelier, France, 13.03.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatski rukometaši pobijedili su u trećoj utakmici olimpijskog kvalifikacijskog turnira u Montpellieru Tunis s 30:27, no ipak su ostali bez plasmana na Olimpijske igre u Tokiju. Nakon pobjede na Tunižanima, izabranicima Hrvoja Horvata trebala je i pobjeda ili remi Francuske protiv Portugala. Međutim, Portugal je slavio s 29:28 (12:13)  i osigurao vizu za Tokio.

Hrvatska je na kvalifikacijskom turniru pobijedila Portugal i Tunis, a za plasman bila je potrebna i pobjeda Francuske nad Portugalom ili pobjeda Portugala s više od sedam golova razlike. Ključna je utakmica za Hrvatsku i Portugal donijela dramu u kojoj su ‘Trikolori’ najprije ispustili šest golova prednosti, minutu prije kraja bili su na +1, no Portugalci su izjednačili i preokrenuli za pobjedu i plasman na Olimpijske igre.

Ovakvim raspletom, Francuska je prva, Portugal drugi, a Hrvatska je ostala na trećem mjestu koje ne vodi u Tokio …

Protiv Tunisa …

Ranije je večeras Hrvatska pobijedila Tunis protiv kojeg su se Horvatovi izabranici dosta mučili u prvom poluvremenu. Put prema pobjedi utrli su na početku drugog poluvremenu. U prvih deset minuta nanizali su sedam golova prednosti što Tunižani, unatoč smanjenju razlike na -3 nisu uspjeli značajnije ugroziti.

Najučinkovitiji  je u našim redovima bio David Mandić,  koji je s devet golova odigrao svoju rekordnu utakmicu za Hrvatsku. Sedam pogodaka postigao je Zlatko Horvat, četiri Marino Marić, a tri Domagoj Pavlović. Tunižane je sa šest pogodaka predvodio Boughanmi.