Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

[FOTO] SEHA liga: Veszprem slavio u Varaždinu. Ivić: Pokazali smo da možemo

Rukometaši PPD Zagreb u zaostaloj utakmici 5. kola regionalne SEHA lige u varaždinskoj Areni izgubili su od mađarskog Veszprema 19:23 (8:16).
 

U okrnjenom sastavu bez šestorice prvotimaca, Stipe Mandalinića, Luke Stepančića, Leona Šušnje, Josipa Šandrka, Josipa Valčića i Luke Šebetića, protiv europskih viceprvaka Zagrebaši su držali prednost do osme minute. No, momčad Xavia Sabate serijom od 6:1 preokrenula je rezultat te do poluvremena stigla i do najveće prednosti u susretu, od osam pogodaka.
 
U nastavku, Vesprem je održavao sigurnu prednost sve do posljednjih 10 minuta susreta kada je Zagreb serijom od 5-1 ipak uspio smanjiti zaostatak na konačnih četiri pogotka razlike.
 
„Počeli smo utakmicu dobro, a onda smo ušli u jedan period grešaka te bez ideje i mogućnosti da nadigramo čvrstu obranu Veszprema, a sve što je prošlo onda je to Mirko, po običaju kad igraju protiv Zagreba, sve obranio – zbog toga ćemo se ozbiljno naljutiti na njega.“ , našalio se nakon utakmice trener Veselin Vujović te dodao: „Pokušali smo u drugom poluvremenu da pokažemo da smo ekipa koja igra Ligu prvaka i da smo ekipa koja će možda proći u drugi krug. Da pokažemo čvrstinu i opravdamo imidž borbene ekipe. U velikoj mjeri smo to uspjeli, ali igrati bez rotacija i bez šuta izvana protiv ovakve ekipe je jako teško pa je logično da je Veszprem zasluženi pobjednik. Želim im svu sreću u daljnjem natjecanju.“

Strateg Veszprema Xavi Sabate pak je istaknuo: „Respektiramo Zagreb i dobro smo se pripremili za susret. U prvom poluvremenu dobro smo se branili, Alilović je bio izvrstan i stekli smo veliku prednost, no Zagreb se borio i unatoč nedostatku velikog broja igrača u posljednjih 10 minuta uspio smanjiti zaostatak.“
 
Najučinkoviti kod Zagrebaša bili su Domagoj Pavlović sa četiri te Zlatko Horvat i Dobrivoje Marković s po tri gola, dok je Filip Ivić vratnicu obranio osam puta. 
 
„Znate kakvih imamo problema s ozlijeđenim igračima i nedostatkom, ali mislim da smo prvo poluvrijeme trebali bolje i agresivnije odigrati, kao i drugo u kojem smo pokazali da možemo i da znamo. U subotu imamo drugu utakmicu protiv Borca, neće biti lako uz sve ove nedostatke, ali moramo ući maksmimalno u utakmicu, pobijediti i zasluženo otići na odmor.“, rekao je prvi vratar Zagreba, Filip Ivić.
 
Veszprem su do pobjede predvodili naš rukometaš Renato Sulić i Christian Ugalde s po pet golova, Ivan Slišković dodao je tri, dok je Mirko Alilović na vratima skupio devet obrana.
 
„Shvatili smo ozbiljno Zagreb, znali smo da će biti teško i spremili smo se dobro. Krenuli smo dobro u prvom poluvremenu, stvorili prednost, no oni su borbena ekipa, čvrsta i nije lako igrati protiv Zagreba jer se nikada ne predaju, što su pokazali i na terenu.

Čestitam i igračima i treneru Vujoviću jer, uz sve probleme koje imaju, odigrali su, možemo reći, jednu dobru utakmicu i želim im sve najbolje u daljnjem natjecanju, i u Ligi prvaka i SEHA ligi.“, kazao je nakon susreta vratar Veszprema i hrvatski reprezentativni vratar Mirko Alilović.  
 
Na ljestvici Veszprem je preskočio Zagreb te se s 28 bodova iz 10 odigranih susreta smjestio na drugo mjesto, s tri boda manje od vodećeg Vardara, a koji pak ima 13 odigranih utakmica. Treći Zagreb ima 27 bodova iz 12 utakmica, a s istim brojem slijedi ga Tatran s 11 riješenih susreta.
 
Ovom utakmicom kompletirano je 5. kolo regionalne lige, a za kraj polusezone, u sklopu 15. kola, Zagrebaši će u subotu u Kutiji šibica ugostiti banjalučki Borac.
 
Od hrvatskih predstavnika u ligi, rukometaši našičkog Nexe sutra dočekuju Vojvodinu. Našičani su na šestom mjestu s 21 bodom, koliko ima i peti Meškov.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.

Privatnost

Ova web stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima pohranjene su u vašem pregledniku i obavljaju funkcije kao što su prepoznavanje vas kada se vratite na našu web stranicu i pomažete našem timu da razumije koje su informacije na našoj web stranici vama zanimljive i korisne.

Možete promjeniti postavke kolačića preko kartica s lijeve strane.