Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Crna lista: U Paki poginuo motociklist, u Mihovljanu pijani vozač izazvao nesreću u kojoj je ozlijeđena pješakinja

ilustracija, policija, crna lista,

Čak 20 prometnih nesreća evidentirale su Policijske uprave međimurska i varaždinska od petka do nedjelje, a u prometnoj nesreći u Paki smrtno je stradao motociklist (58).

Iz emisije Crna lista, u nastavku prenosimo najvažnije iz njihovih izvješća.

Tijekom proteklog vikenda na međimurskim prometnicama zabilježene su tri prometne nesreće – dvije s ozlijeđenim osobama i jedna s materijalnom štetom.

Najteža se dogodila u Mihovljanu, gdje je 37-godišnji vozač pod utjecajem alkohola od 1,90 promila prilikom obilaženja vozila udario u zaustavljeni automobil, koji je potom naletio na 44-godišnju pješakinju. Ozlijeđena žena prevezena je u Županijsku bolnicu Čakovec, a vozač je uhićen te slijedi daljnje utvrđivanje odgovornosti.

Policija je tijekom vikenda evidentirala i dvije teške krađe te jednu krađu.

U Pribislavcu je provaljeno u drvenu kolibu iz koje je ukraden novac, dok je u Prelogu provaljeno u trgovinu iz koje su otuđeni motorni i električni alati. Materijalna šteta procjenjuje se na više tisuća eura.

Na području Varaždinske županije tijekom vikenda dogodilo se 17 prometnih nesreća, među kojima jedna sa smrtnim ishodom, pet s ozlijeđenim osobama te jedanaest s materijalnom štetom.

U subotu poslijepodne na državnoj cesti D-C 3 u mjestu Paka smrtno je stradao 58-godišnji motociklist. Zbog neprilagođene brzine izgubio je nadzor nad motociklom, sletio s kolnika i udario u zaštitnu ogradu. Od zadobivenih ozljeda preminuo je u Općoj bolnici Varaždin.

Među težim nesrećama izdvaja se i nekoliko nesreća motociklista te vozača pod utjecajem alkohola. U Varaždinu je 36-godišnjak s 2,25 promila alkohola pao s električnog romobila i pritom se ozlijedio, dok je u Varaždin Bregu 31-godišnjak upravljao neregistriranim i neosiguranim vozilom bez vozačke dozvole i pod utjecajem alkohola. Nakon slijetanja s ceste pobjegao je s mjesta nesreće, no policija ga je naknadno pronašla i privela.

Tijekom pojačanog vikend nadzora prometa varaždinska policija utvrdila je ukupno 182 prometna prekršaja, od čega čak 85 zbog prebrze vožnje i devet zbog vožnje pod utjecajem alkohola. Najveća koncentracija alkohola izmjerena je kod 47-godišnjeg biciklista u Čukovcu – 2,78 promila.

Uz prometne događaje, policija je tijekom vikenda evidentirala i tri prekršaja narušavanja javnog reda i mira na području Varaždina i Gornjeg Kneginca.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.

Privatnost

Ova web stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima pohranjene su u vašem pregledniku i obavljaju funkcije kao što su prepoznavanje vas kada se vratite na našu web stranicu i pomažete našem timu da razumije koje su informacije na našoj web stranici vama zanimljive i korisne.

Možete promjeniti postavke kolačića preko kartica s lijeve strane.