Podsjetimo da su trojica župana na prvom sastanku u Krapini potpisala Izjavu kojom zajednički projekt željeznice upućuju Vladi Republike Hrvatske na dopunu Nacionalnog programa željezničke infrastrukture, a za koji je rasprava otvorena do 9. srpnja.
Uz prijedlog nove željezničke infrastrukture koji bi putovanje od Čakovca do Zagreba skratio na samo 50 minuta na konferenciji za mediji izdvojili su i projekt brze ceste od Čakovca do Varaždina, u prvoj fazi, te nastavak iste do Krapine u drugoj fazi. Treće zajedničko pitanje jest uvijek aktualno izjednačavanje prosjeka plaća, a koje su u sjevernim županijama do 19 posto niže od nacionalnog prosjeka.
Projekt Sjever Hrvatske tako za cilj ima razvoj, izgradnju, osuvremenjivanju, obnovu i održavanje funkcionalnosti željezničkog infrastrukturnog sustava, ali ujedno uz razvoj gospodarstva, obrazovanja te zajedničkog gospodarenja otpadom. Zaključke sastanka kao i potpisani Sporazuma tri će župana predočiti predsjedniku Vlade Andreju Plenkoviću i resornim ministrima na sastaknu zakazanom za ponedjeljak u Požegi.
Župani su razgovarali i o povezivanju obrazovnih institucija, turističkih zajednica, Županijskih uprava za ceste, regionalnih razvojnih i energetskih agencija čiji će voditelji i direktori razgovarati međusobno na posebno organiziranim sastancima, ali ujedno i zajednički raditi te provoditi projekte u svim segmentima.


