Zimski su uvjeti na autocestama: A1 Karlovac-Bosiljevo 2, duž cijele A2 Zagreb-Macelj, A4 Goričan-Breznički Hum te A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Kikovica i Bosiljevo 2. Zabrana je prometa za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama.
U Međimurju i na sjeverozapadu zemlje snijeg i dalje pada, ali i u središnjoj Hrvatskoj, Gorskom kotaru i Lici. Zimski su uvjeti na većini državnih, županijskih i lokalnih cesta. U tijeku je zimsko održavanje cesta pa su česti zastoji iza vozila zimske službe koja se kreću sporije. Zbog niskih temperatura moguća moguće su i poledice, posebice na mostovima i nadvožnjacima, upozoravaju iz HAK-a. Vozačima se savjetuje da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju sigurnosni razmak između vozila te da na put ne kreću bez zimske opreme.
KONTROLA ZIMSKE OPREME
S obzirom na zimske uvjete na cestama na području Varaždinske županije, policija provodi nadzor obavezene zimske opreme, priopćili su iz PU varaždinske.


