STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

4. NL: Mladostaši pobjedama zaključili domaće jesenske oglede, Cirkovljančani napunili mrežu u Turčinu

Nogometaši obiju Mladosti i Naprijeda upisali su uvjerljive pobjede u susretima pretposljednjeg, 13. kola jesenskog dijela prvenstva u 4. nogometnoj ligi skupina Čakovec-Varaždin.

Mladostaši su pobjedama zaključili domaće jesenske oglede.

U derbiju dviju naših vodećih momčadi u ligi, Preložani su neočekivano lako porazili Draškovec rezultatom 5:0 i to s igračem manje. Domaćini su bolje otvorili, poveli 2:0, a onda je isključenje je u 30. minuti zaradio golman E. Bratiša. Trener Ivan Habuš među vratnice poslao je Jakova Halića. Unatoč brojčanom deficitu, Preložani su odigrali možda i najbolju utakmicu u ovom dijelu prvenstva. Strijelci su bili Elvis Sabol, Admir Vuk, Emanuel Pintarić, Filip Reif i Erik Horvat.

I Mladost i Draškovec sada imaju po 22 boda, no gosti su porazom prepustili bolju poziciju na ljestvici i sada su četvrti. Međutim, imaju i utakmicu manje, čeka ih odgođeni ogled protiv Budućnosti.

S dva boda manje na petom je mjestu Mladost iz Svete Marije koja je u borbi za plasmanom pred svojim navijačima nadigrala Nedeljanec pa ga ostavila u drugom dijelu tablice. Do bodova su došli u drugom poluvremenu. Slavili su golovima Nikole Valjka (65.) i Filipa Igreca (79.). Isključenje pak je zaradio trener Mario Cvetko.

Najuvjerljiviji je bio Naprijed. U Turčinu je mrežu fenjeraša Dubravke-Zagorac napunio s osam golova. Trostruki strijelac bio je Matija Božek, po dva gola postigli su Mario Novak i Zdenko Marton Balazsin. Jednom se u strijelce upisao Filip Varga, precizan je bio u 89. minuti i time postavio konačan rezultat.

Detalje s nogometnih terena donosimo u emisiji Zona sporta.