06. siječnja 2009. godine, u 08,26 sati, Policijska uprava međimurska zaprimila je dojavu da je na Odjel hitne medicinske pomoći dovežena muška osoba rođena 1984. godine iz Strelca koji je zadobio tešku tjelesnu ozljedu (ubodna rana nanesena oštrim predmetom), u ugostiteljskom objektu “Casablanca” u Novakovcu.Istoga dana uhićeni su vlasnik lokala rođen 1986. godine iz Goričana i muška osoba rođena 1988. godine iz Goričana, nad kojima se provodi kriminalistička obrada.Po završetku policijskih izvida slijedi nadopuna događaja.
PUV -Dovršenom kriminalističkom obradom nad dvojicom hrvatskih državljana starosti 30 i 18 godina utvrđeno je da postoji osnovana sumnja da su isti počinili više kaznenih djela teških krađa na širem području Novog Marofa.
Postoji osnovana sumnja da je hrvatski državljanin starosti 30 godina izvršio tešku krađu provaljivanjem u vikend kuću iz koje je otuđio tehničku robu vrijednosti 3.000,00 kuna.
Zajedno su počinili više kaznenih djela teških krađa provaljivanjem i to na brijegu zvanom „Visočka steza“ iznad mjesta Gornje Makoišće ,materijalna 2.400,00 kuna.
,slijedila je krađa bakrenih žljebova i bakrenih cijevi s kapele u mjestu Možđenec. Materijalna šteta procjenjuje se na cca 14.600,00 kuna.
Te sa objekta u Brezničkom Humu, oko 70 metara bakrenih žljebova i odvodnih cijevi koje su prethodno demontirali. Materijalna šteta će se naknadno utvrditi.
Navedena kaznena djela isti su počinili u periodu od 27.11.2008. do 12.12.2008. godine. Protiv istih nadležnom državnom odvjetništvu podnijete su odgovarajuće kaznene prijave.


