Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search
Close this search box.

[IZ ZADRA] DAVIS CUP Pavić i Dodig nakon maratonskog meča odgodili pitanje pobjednika

Mate Pavić i Ivan Dodig nisu uspjeli donijeti i treći bod Hrvatskoj te tako već danas završiti polufinalni susret Davis Cupa u Zadru. Nakon gotovo pet sati borbe na zemljanom terenu slavio je američki par Bryan M./Harrison R. sa 5:7, 6:7 (8), 6:1, 7:5 (5), 6:7 (5).

Četiri sata i 43 minute tajao je odličan meč pun preokreta u kojem su kojem su prvo Amerikanci poveli 2:0 u setovima, a onda je hrvatska kominacija krenula u preokret. Treći su set dobili ekspresno sa 6:1, a izjednačenje u četvrtom stiglo je nakon tiebreaka. Gem za gem igralo se u petom, odlučjućem setu u kojem su na kraju u tie-breaku Bryan i Harrison izvukli bod te tako svoju reprezentaciju ostavili u igri za plasman u finale.

Ovim je porazom prekinuti niz pobjede hrvatskih parova u Davis Cupu koji je trajao sve od 2015. i poraza na gostoavanju kod Srbije, a dogodio se upravo u vrijeme kada je kompletiran Dream Team, kako je svoju momčad nazavo izbornik Krajan.

Čitaj više i na linku:

FOTO DC: Mate Pavić: Bilo je teško kontrolirati emocije, uživao sam, šteta što nismo okrunili pobjedom

Pitanje pobjednika tako će biti riješeno sutra. U prvom meču Marin Čilić igrat će protiv Amerikanca Stevea Johnsona, koji se u petak nije iskazao protiv Ćorića i ukoliko se američki izbornik Jim Courier ne odluči na teren ipak poslati Sama Querryja, a protiv kojeg Marin ima 6-0 u međusobnim ogledima. Ne uspije li Ćilić završiti priču plasmanom u finale, konačna odluka bit će donesena u posljednjem meču u kojem će igrati Borna Ćorić i Frances Tiafoe.

Prvi finalist je Francuska kojoj su nakon pobjeda u singlovima treći bod donijeli par Benetteau/Mahut bez izgububljenog seta, sa 6:0, 6:4, 7:6 (7).

Čitajte više i na linku:

IZ ZADRA / DAVIS CUP: Pavić i Dodig nakon maratonskog meča odgodili pitanje pobjednika

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.