Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

FOTO: Održana premijera filma Početak života

Obilježavanje Dana obitelji bilo je povod za projekciju dokumentarnog filma Početak života u organizaciji Međimurske udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu, MURID.
 
Uz temu obitelji i odgoja, film se bavi i tematikom ranog razvoja djeteta te se fokusira na važnost faktora socijalnog okruženja za daljnju uspješnost djeteta, odnosno individualaca u odrasloj dobi. Svojevrsni revolucionarni dokumentarac istražuje utjecaj okoline na kognitivni, socijalni i emocionalni razvoj djeteta u najranijoj dobi. Sniman je na području Argentine, Brazila, Kanade, Kine, Francuske, Italije, Kenije i SAD-a.  Obuhvaća šest jezika, a sveukupno je preveden na 21 jezik te je prilagođen osobama s oštećenjem sluha.
 
 „Ovom projekcijom želimo pokazati koliko je uloga cijele zajednice važna za optimalni razvoj djeteta te senzibilizirati okolinu o utjecajima koje može imati na dijete“, rekla je Silvija Pucko, izvršna direktorica MURID-a.
 
Projekciji su nazočili brojni predstavnici, javnog, društvenog, političkog i kulturnog života, a pri završetku podijeljene su i zahvalnice onima koji podržavaju rad Udruge.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.