– Razmatrat ćemo i analizirati rad ogranaka i podružnice i moramo naglasiti da smo imali jako dobru i plodnosnu godinu što se tiče rada Udruge dragovoljaca i veterana. Naša Udruga je osnovana u cilju da pomognemo, čuvamo i prenosimo dignitet Domovinskog rata u kojem smo '91 bili aktivni sudionici i naše zasluge se ne smiju zaboraviti, ni u kom pogledu, prokomentirao je predsjednik Udruge Sabor i stanje u Podružnici.
Horvat zahvaljuje na podršci lokalnoj vlasti, kao i gospodarstvu, a i za ovu godinu mnogo je planova koje se, također, nadaju realizirati uz podršku svih društveno-političkih struktura.
Na Dan oslobođenja Međimurja i Dan branitelja 17. rujna tako je planirano otvaranje jedinstvenog spomen-obilježja poginulim hrvatskim i međimurskim braniteljima koji će se nalaziti u Perivoju Zrinskih. – Dosadašnje spomen-ploče bit će maknute i objedinjene u jedan spomenik, ujedno u jedan spomen park gdje ćemo se moći pokloniti svim braniteljima, kaže Horvat.
Udruga će svečno obilježiti i 25 godina postojanja pri čemu se nadaju dolasku predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović koja bi braniteljima uručila priznanja.
Članovi podružnice aktivno se uključuju u sva događanja u našem kraju, sudjeluju na natjecanjima veterana diljem Lijepe naše, kao i na obilježavanjima obljetnica iz Domovinskog rata.
– Naš cilj i zadatak je da na mlađe prenosimo naš doprinos u Domovinskom ratu, to radimo kroz razne programe u koje ih uključujemo. Imamo školu engleskog jezika u kojoj razinu B1 polazi 12 srednjoškolaca, djece članova Udruge, rekao je Horvat te podsjetio da su prošlog tjedna sudjelovali i na dodjeli računala za studente slabijeg imovinskog statusa. Svaku godinu završavaju na najljepši način, podjelom darova djeci članova Udruge.