Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

Hrvatska na uzvrat u Celje s pet golova zaostatka

Hrvatske rukometašice izgubile su od reprezentacije Slovenije sa 23:28 (10:15) u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo kojem će u prosincu domaćin biti Njemačka.

Izabranice Gorana Mrđena u dvoboju odigranom u osječkoj dvorani Gradski vrt nijednom nisu bile u vodstvu. Slovenke su na poluvremenu imale pet pogodaka viška, u nastavku su dvaput došle i do +6 (20:14, 28:22), da bi na kraju završile dvoboj s istom prednošću koju su imale i nakon 30 minuta. Najefikasnije kod Hrvatske bile su Kristina Plahinek s pet pogodaka i Maja Koznjak sa četiri pogotka dok su po tri gola postigle Dora KrsnikDora Kalaus i Aneta Benko. Stela Posavec dodala je jedan gol, a Paula Posavec nije se upisala među strijelce. Slovenke su predvodile Tamara Mavsar i Neli Irman sa po šest pogodaka svaka.

Za plasman na mundijal Slovenkama je dovoljno u uzvratu u Celju ne izgubiti s više od šest pogodaka razlike. Uspije li pak Hrvatska učiniti čudo i pobijediti sa šest golova viška, a zabiti više od 28 pogodaka, naše će rukometašice izboriti mjesto na SP-u u Njemačkoj. Uzvratni susret na rasporedu je u četvrtak, 15. lipnja u Celju (sportska dvorana Golovec) s početkom u 18 sati.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj 2017., prva utakmica:

Hrvatska – Slovenija 23:28 (15:10)

Hrvatska: Kapitanović (10+0), Pijević (1+0); Debelić, P. Posavec, Mičijević 2, Krsnik 3, Plahinek 5, S. Posavec 1, Vidak, Milošević, D. Kalaus 3, Domjan, Glavan, Marić 2, Kožnjak 4, Benko 3.
Izbornik: Goran Mrđen

Slovenija: Stefanišin, Pandžić (12+1); Ferfolja 1, Gros 4, Kranjc, Jeriček 4, Stanko 2, Mavsar 6, Lazović 2, Zulič 1, Irman 6, Koren, Barič 2, Vrček, Krhlikar, Užmah.
Izbornik: Uroš Bregar

ZONA SPORTA donosi izjave nakon utakmice izbornika Gorana Mrđena i hrvatske vratarke Ivane Kapitanović!

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.