Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

Dinamo kiksao u Koprivnici, Rijeka slavljem u derbiju pobjegla na osam razlike

U derbiju 30. kola Prve HNL vodeća Rijeka svladala je trećeplasirani Osijek sa 2:0 (1:0), a zahvaljujući porazu Dinama u Koprivnici, šest utakmica prije kraja prvenstva ima osam bodova prednosti pred aktualnim prvakom.

Momčad Matjaža Keka na Rujevici je slavila pogotcima Bezjaka i Andrijaševića iz kaznenih udaraca. Prvi puta je sudac Križarić pokazao na bijelu točku u 11. minuti kada je Matasa lopta pogodila u kaznenom prostoru. Precizan je bio Bezjak. Osječani su u posljednjoj minuti prvog poluvremena ostali s igračem manje na terenu nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen makedonski reprezentativac Muzafer Ejupi.

U drugom su dijelu unatoč nedostatku najboljeg strijlaca nadoknađivali igrača manje na ternu, no Rijeka je prednost iskoristila u 90. minuti. Nakon prekršaja Škorića na Vešoviću u kaznenom prostoru, Križarić je dosudio novi kazneni udarac za domaće, a precizan je za 14. prvenstveni pogodak i potvrdu pobjede Riječana bio Andrijašević.

U prvoj utakmici kola Slaven Belupo je u Koprivnici svladao Dinamo 2:1. Koprivničkoj momčadi ovo je prva pobjeda u proljetnom dijelu natjecanja, a istom su najverojatnije izbacili modre iz utrke za obranu titule. Domaćini su poveli u 43. minuti preko Hebera. Dinamo je do izjednačenja došao u 78. minuti pogotkom mladog Nikole Mora, kojem je ovo bio prvei prvenstveni pogodak za Dinamo. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Bruno Blagojević preciznim je udarcem Slavenu donio prvu pobjedu nad Dinamom od 2008. godine.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.