"Imamo mlađih igračica koje su do sada bile u našim juniorskim i kadetskim reprezentacijama. Želimo vidjeti kako se mogu snaći i kako izgledamo u igri protiv jedne odlične reprezentacije kao što je Mađarska. Sigurno je da bez Penezić i još nekih starijih igračica to neće biti isto. Prvo smo imali Vidak koja se ozlijedila na utakmici protiv Sesveta. Umjesto nje pozvali smo Masnić koja je isto morala otkazati zbog povrede. Trenira i igra u klubu malo, ali nije spremna za ozbiljan trening i sada pauzira do četvrtka. Nije imalo smisla da ju dovodimo pa smo umjesto nje smo pozvali Ivanu Dežić. Vratila nam se Katarina Ježić koja se oporavila od ozljede. Igra u vrhunskom klubu i sigurno je da njen povratak dobar i za reprezentaciju i za nju.'' – rekao je na okupljanju izbornik Goran Mrđen.
Strateg Hrvatske potom je najavio i prijateljske oglede s Mađarskom. "Moramo na ovim okupljanjima i utakmicama koje nisu natjecateljskog karaktera vidjeti na koga moramo računati kako bi proširili spisak igračica te kako bi dali priliku tim mlađim reprezentativkama koje stalno spominjemo. U Mađarskoj ćemo vidjeti kako se mlađe nose s pritiskom gostujućeg terena i igrom protiv Mađarske koja je vrlo jaka ekipa. itno je da vidimo protiv Mađarske tko koliko i što može. Čekaju nas važne kvalifikacije u lipnju i daj Bože da smo do tada si zdravi i u dobroj formi. " – najavio je strateg seniorske vrste.
Sretna zbog povratka u reprezentativne redove je i Katarina Ježić. "Prije svega čast mi je ponovno biti ovdje s curama i biti dio reprezentacije. Ne mogu ni objasniti taj osjećaj jer je to uvijek nešto posebno. Drago mi je da sam se vratila u formu, ali naravno to nije ni pola onoga što zapravo mogu. Korak po korak doći ću do onoga što želim biti. Uzbuđena sam zbog svega što nas čeka pa i ove dvije utakmice protiv Mađarske. Moramo poraditi na taktici i svemu što je djevojkama nedostajalo na Prvenstvu. Posložiti se ponovno i trenirati. Sretna sam da ću opet biti dio svega." – rekla je hrvatska reprezentativka.
Prva utakmica protiv Mađarske na rasporedu je u petak u 18 sati, dok će druga, koja će biti zatvorenog tipa, biti igrana dan kasnije u istom terminu.


