Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

HRVATSKA U POLUFINALU Do Pariza preko moćne Španjolske

Foto: HRS / Jozo Čabraja | Hrvatska rukometa reprezentacija izborila je polufinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u Montpellieru u dramatičnoj završnici nadigrala Španjolsku 30:29 (17:12).

Bilo je to do sad najbolje izdanje Babićevih izabranika. Uvodna dva pogotka pripala su Španjolcima, ali je minuta bila dovoljna da Gojun i Štrlek vrate egal i da Hrvatska preuzme kontrolu. Prvih 30 minuta obilježili su raspucani Marko Mamić s postignutih osam pogodaka i čvrsta obrana uz dvije ključne obrane Stevanovića u samoj završnici što je Hrvatskoj omogućilo +2 na odmoru.

Furiznim otvaranjem drugog dijela, sa serijom 4-1, Hrvatska je stekla sigurnu prednost. Španjolci su ipak u 54. minuti uspjeli izjednačiti (28:28), u konačnici ne i prokrenuti dvoboj, ali je uslijedila prava drama. Duvnjak i Hrvat Hrvatsku vode na +2, u posljednjoj minuti Rivera vraća Španjolcima minimalan zaostatak, a nakon što je Cindrić pogodio vratnicu, Španjolcima je pripao posljednji napad. Na sreću, udarac Dujshebajeva završio je bloku Hrvatske koja svoje kofere sprema za Pariz gdje je u polufinalu u petak (20.45) čeka Norveška! Norvežani su u četvrtfinalu zaustavili Mađarsku 31:28.

Igračem utakmice i službeno je proglašen Marko Mamić s ukupno devet pogodaka, slijedio ga je Luka Cindirć s pet i Zlatko Horvat sa četiri gola. Ivan Stevanović skupio je devet obrana. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Fernandes sa 7 i Dujshebaev s 5 pogodaka.

½ FINALE: SLOVENIJA – FRANCUSKA

Polufinale je izborila i Slovenija Veselina Vujovića koja je nadigrala Katar s 32:30. Vujovićevi izabranici za prolaz u finale imat će najvećeg favorita smotre i branitelja naslova, Francusku. Trikolori su u četvrtfinalu svladali Švedsku s 33:30.

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.