Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

Hrvatska olakšala pobjedu Njemačkoj: Četvrtfinale protiv Egipta

Foto: HRS / Jozo Čabraja | Hrvatska će u osmini finala Svjetskog prvenstva u Francuskoj igrati protiv Egipta u Montellieru. Odlučio je tako u Rouenu susret posljednjeg, 5. kola u skupini C protiv Njemačke koja Hrvatskoj nanijela prvi poraz na prvenstvu pobjedivši s 28:21 (13:9).

Nijemci nisu bili samo favoriti ovog duela već su uz domaću reprezentaciju najveći favoriti za finalnu borbu titule svjetskog prvaka. No, Hrvatskoj su najvećim dijelom, uz loš napad, presudile i dvije dionice od po gotovo 10 minuta u kojima koje postigla pogodak. Prva sredinom prvog poluvremena, a druga u samoj završnici. U 52. minuti, po treći puta izabranici Željka Babića smanjili su zaostatak na dva pogotka (22:20), ali nisu imali snage za preokret. Završnica je serijom 8-1 pripala Nijemcima koji su tako ostali neporaženi i kao prvoplasirani iz skupine sele u Pariz gdje ih ih u osmini finala čeka Katar (nedjelja, 18 sati).

Imala je i Njemačka svoju 'crnu rupu', ali je na vratima imala Andreasa Wolffa (16 obrana) koji je proglašen i igračem utakmice. S druge strane hrvatski vratari nisu imali dobra dana, Filip Ivić i Ivan Stevanović, skupili su po tri obrane. Prvi strijelci kod Hrvatske bili su Luka Stepančić i Manuel Štrlek s po pet pogodaka, jadan manje postigao je Tin Kontrec, dok se Zlatko Horvat u strijelce upisao tri puta. Nijemce su do pobjede predvodili Patrick Wiencek sa šest pogodaka i Kai Hafner s pet pogodaka.

Hrvatsku sutra čeka dugi put prema Marseilleu gdje će u nedjelju u osmini finala igrati protiv Egipta, a koji je u skupini D u posljednjem kolu izgubio od Švedske s 26:33.

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.