Predsjednicu su ispred zgrade Međimurske županije dočekali župan Međimurske županije Matija Posavec, sa zamjenicima Sandrom Herman i Zoranom Vidovićem, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, sa zamjenicima Petrom Kovačić i Josipom Grivcem, predstavnici Grada Čakovca na čelu sa zamjenikom gradonačelnika Marijom Medvedom i okupljeni građani. Prigodnim govorom dobrodošlicu su joj poželji župan i čakovečki gradonačelnik.
Predsjednica Grabar-Kitarović tom je prilikom naglasila kako je Međimurje područje vrijednih i radišnih ljudi, gdje razvoj poduzetništva može biti primjerom svim krajevima u Hrvatskoj. Poseban pozdrav uputila je svim međimurskim braniteljima koji su se hrabro i zdušno borili za slobodnu, samostalnu i demokratsku Republiku Hrvatsku.
Cjelokupnu svečanost dolaska predsjednice svojim su nastupom uveličali članovi zbora Josip Vrhovski Nedelišće, dok su doprinos pružili i članice udruge žena Potočnica Domašinec, članovi Zrinske garde Čakovec te pripadnici Počasno-zaštitne bojne. Zastavu Ureda predsjednice Republike Hrvatske podigao je Leon Vlašić, učenik 1. razreda Tehničke škole Čakovec, dobitnik Oskara znanja i brojnih nacionalnih i međunarodnih priznanja i nagrada u robotici.
Nakon svečanog dočeka pred zgradom Županije, predsjednica je prvi radni sastanak odradila s predstavncima Županije i Grada Čakovca koji su je upoznali sa specifičnostima i prednostima nadležnog područja, ali i nedostacima.
Dio dočeka te izjave na press konferenciji pogledajte na linku: Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović nakon radnog sastanka s predstavnicima Županije i Grada Čakovca.


