Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

HRVATSKA JE U FINALU DAVIS CUPA Marin Čilić pomeo Gasqueta

Hrvatska je u finalu Svjetske skupine Davis Cupa! Odlučujući poen donio je Marin Čilić koji je u današnjem nastavku polufinalnih mečeva u singlovima pomeo Francuza Richarda Gasqueta bez izgubljenog seta sa 6:3, 6:2 i 7:5.

Četvrti meč polufinala tako je bio odlučujuć da vrsta Željka Krajana s nedostižnih 3:1 eliminira Francusku i nakon 11 godina izbori svoje drugo finale najelitnijeg teniskog natjecanja te se po drugi puta bori za titulu pobjednika Svjetske skupine!

Najboljem hrvatskom reketu, Marinu Čiliću, ovo bio treći polufinalni meč (nakon singla s Lucasom Pouilleom i parova s Ivanom Dodigom), i unatoč tome, bio je neslavladiva prepreka za Francuza, šest pozicija slabije rangiranog na ATP ljestvici. Za pobjedu su mu trebala dva sata i 14 minuta igre, slavio je bez izgubljenog seta, a nakon devet sata i četiri minute, koliko je Marin ukupno proveo ovog vikenda na terenu u dvorani Krešimir Ćosić, Hrvatsku je oslobodio pritiska u petom meču i donio ukupni trijumf u polufinalu nad Francuskom.

Hrvatska je samo jednom u povijesti stigla do finala, bilo je to 2005. godine i tada je trijumfirala protiv Slovačke u Bratislavi i osvojila do sad jedini naslov pobjednika u Davis Cupu. Ove godine, po drugi puta stigla je do same završnice, a od 25. do 27. studenog imat će priliku boriti se za svoju drugu titulu!

Ovisno o ishodu drugog polufinala između Velike Britanije i Argentine, Hrvatska bi za titulu pobjednika mogla u studenom ponovno igrati pred domaćim navijačima. U drugom polufinalu u Glasgowu u tijeku je peti meč u kojem će Argentina, nakon što je propustila vodstvo od 2:0, ipak pokušati izvući pobjedu. U odlučujućem meču priliku za to ima Leonardo Mayer protiv domaćeg tenisača Daniela Evansa. Pobjedi li Mayer i Argentina prođe u finale, isto će biti igrano u Hrvatskoj. S druge strane, uspije li Evans za Britance preokrenuti rezultat, bratnitelji naslova u finalu će Hrvatsku dočekati na svom terenu.

>>DAVIS CUP Čilić: Nevjerojatno sam se osjećao kada sam donio ovako veliki bod za cijelu Hrvatsku

HRVATSKA – FRANCUSKA 3:1
Borna Ćorić – Richard Gasquet 2:6, 6:7 (5), 1:6
Marin Čilić – Lucas Pouille 6:1, 7:6 (4), 2:6, 6:2
Marin Čilić, Ivan Dodig – Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut 7:6 (6), 5:7, 7:6 (6), 6:3
Marin Čilić – Richard Gasquet 6:3, 6:2, 7:5

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.