Trg bana Jelačića 5, 40323 Prelog

Search

EHF EURO Koprivnica: Hrvatska pobijedila Srbiju, za finale protiv Slovenije

Hrvatska rukometna kadetska reprezentacija potvrdila je plasman u polufinale nakon što je u odlučujućem susretu glavne faze natjecanja pobijedila Srbiju 35:29 (17:15)!

Neizvjesno je bilo prvo poluvrijeme. Hrvatski kadeti do 18. minute držali su do dva gola prednosti, no nekoliko obrana Todora Jandrića poljuljalo je domaće redove što je Srbija iskoristila i preuzela minimalno vodstvo. No, Panzini izabranici nisu posustali, držali su rezultat u egalu, a onda su prelomili krajem prvog poluvremena te na odmor otiši sa 17:15.

Nastavak utakmice vratio koncentraciju i sigurnost u hrvatske redove te je krenulo odvajanje. U 45. minuti prednost je narasla i na sedam pogodaka, a najveću od osam Hrvatska je imala tri minute prije samog kraja. Iako je Srbija u nekoliko navrata krenula u smanjenje rezutlata, Hrvatska je uz pokretljvu obranu s isturenima Darijom Ragužom i Ivanom Konculom te na vratima sjajnim Mateom Radočajem održavala sigurnu prednost te pobjedom potvrdila prvo mjesto u skupini.

U redovima Hrvatske najbolji je bio Ivan Martinović sa osam pogodaka, a po njih četiri dodali su Tin Lučin i Leon Strbad. Vratari su bili u odličnom izadnju te je Mateo Radočaj sakupio deset  obrana, a Ivan Panjan njih osam.

Hrvatski kadeti u polufinalu će igrati protiv Slovenije koja je u posljednjem susretu grupe pobijedila Španjolsku 25:24. U drugom polufinalu sastat će se Francuska i Njemačka. (Foto: I.G. Tepeš)

Polufinale petak, 19. srpnja:
17:30 Francuska – Njemačka
20:00 HRVATSKA – Slovenija

Europsko kadetsko prvenstvo, glavna grupa 2, 2. kolo:
HRVATSKA –SRBIJA 35:29 (17:15)

Hrvatska: Radočaj, Panjan; Špruk, Koncul, Martinović, Strbad, Raguž, Lučin, Grahovac, Bahtijarević, Šarac, Jaganjac, Vusić, Miličević, Turčić, Curiš
Izbornik: Luka Panza

Srbija: Krstić, Milenković, Maksić, Sunajko, Trnavac, Bubić, Vignjević, Jandrić, Jovanović, Pavlović, Stojanović, Došen, Ivanović, Lazić, Mijatović, Radivojević
Izbornik: Nenad Maksić

Podijeli:

Pošaljite nam vijest

Dragi naš slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš naš reporter-suradnik! 🙂

Naš e-mail: radio@studiom.hr čeka tvoju poruku – pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj mobitelom ili fotoaparatom, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.

Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na našem portalu www.studiom.hr i društvenim mrežama te u radijskom programu.

*Slanjem vijesti ili fotografije dajete privolu da Studio M smije koristiti za unos u zbirku osobnih podataka i njihovo obrađivanje, a sa svrhom objave na portalu www.studiom.hr ili društvenim mrežama radija Studio M, kao i u radijskom programu.