STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

Prelog ima državne prvake u graničarima i atletici!

Dvije ekipe iz Preloga osvojile su naslove držanih prvaka u graničarima, a Roko Djuran iz Preloga zlatnu medalju u utrci na 60 m na završnici sportskih igara mladih u Savudriji!


 U finalnim ogledima graničara za 2009. i 2011. godište, titula državnih prvaka otišla je u ruke ekipama iz Preloga, i to u obje kategorije: Pajdaši i Međimurski rasturači najbolji su graničarci u državi.

Sportski dio započeo je atletikom, a u utrci na 60 metara, najbrže vrijeme i zlatne medalje osvojili suKarmen Maksić (Križevci), Roko Djuran (Prelog), Dora Lovrinović (Koprivnica) i David Škurdija (Đurđevac).

Velika državna završnica održana je i u stolnom tenisu te odbojci na pijesku.

U odbojci na pijesku državni prvaci su djevojke iz Splita (Split 1) i dječaci iz Zagreba (Pacijenti 2.0), koji su nadmoćno i zasluženo slavili u svojim kategorijama.

U stolnom tenisu pobjedu su ponijeli Gabrijel Marjanović (Privlaka), Victoria Pustaj (Jastrebarsko), Simon Vincek (Varaždin), Bruna Borovec (Varaždin), Enio Funes (Nova Gradiška) i Lorena Perendić (Oroslavje).

Uz sportska natjecanja, djeca su tri dana uživala u različitim edukativnim aktivnostima, druženju i kupanju. Sva događanja Sportskih igara mladih organizirana su u skladu s preporukama HZJZ i Civilnog stožera HR, tako da se svim sudionicima u Savudriji redovito mjerila tjelesna temperatura, provodila dezinfekcija i organizirali boravak i natjecanja na otvorenom.

Nakon održane državne završnice u Savudriji, drugi dio velike državne završnice održat će se u Splitu, sredinom srpnja kada slijedi veliko finale nogometa, košarke, odbojke, šaga, tenisa i rukometa. Igre od ove godine u suradnji s UEFA organiziraju aktivnosti usmjerene na promociju ženskog nogometa.

Rezultati međimurskih sportaša na završnici u Savudriji:

Utrka na 60 metara:                           
 DJEČACI 2011.:
1. Roko Djuran (Prelog)
2. Fran Fotak (Čakovec)
3. Miha Vukašinović (Đurđevac)
4. Lovro Bermanec (Prelog)
5.Filip Dretar (Križevci)

DJEVOJČICE 2009.:  
1. Dora Lovrinović (Koprivnica)
2. Lucija Hozjak (Prelog)
3. Matea Hoska (Zagreb)
4. Melani Mitar (Petrinja)
5. Lucija Lucić (Glina)

 DJEČACI 2009.:
1. David Škurdija (Đurđevac)
2. Noa Sučija (Popovača)
3. Petar Kuzmić (Križevci)
4. Deni Matulin (Prelog)
5. Lino Plevnjak (Prelog)

Stolni tenis:

  1. i mlađe djevojčice
    1. Victoria Pustaj, Jastrebarsko
    2. Barbara Ćuk, Stubičke Toplice
    3. Franka Mesarić, Čakovec
  2. i mlađe djevojčice
    1. Bruna Borovec, Varaždin
    2. Marta Novak, Čakovec
    3. Gracija Kačavenda, Oroslavlje

Graničar 2011. i mlađi
1. Međimurski rasturači (Prelog)
2. Kikići (Rugvica)
3. Zorkići (Popovača)

Graničar 2009. i mlađi
1. Pajdaši (Prelog)
2. Turbo četvrtaši (Glina)
3. Terminatori (Križevci)

 

 

Možda Vas i to zanima

Comments are closed.