KAM 2019: Dvadest i jedna predstava na Festivalu kazališnih amatera Međimurja

Utorak, 09.04.2019.
KAM_nagrade
Domaćin Festivala kazališnih amatera Međimurja i ove godine bit će grad Prelog! U vikendu pred nama na pozornicu u preloškom Domu kulture izaći će kazališni amateri iz cijelog Međimurja.

U tri dana, petak, subotu i nedjelju, županijski žiri odgledati će ukupno 21 predstavu, a posljednjeg dana u 22 sata saznat ćemo i konačnu odluku - tko će Međimurje predstavljati na Državnom festivalu hrvatskih kazališnih amatera u Vodicama od 17. do 19. i od 24. do 26. svibnja.

Festival ove godine počinje ranije od uobičajenog, već u 16 sati, no prve su na programu dvije predstave za djecu.

Osim izbora NAJBOLJE PREDSTAVE žiri kao i prethodnih godina odabrat će i: NAJBOLJU ŽENSKU ULOGU FESTIVALA, NAJBOLJU MUŠKU ULOGU FESTIVALA, NAJBOLJU SPOREDNU MUŠKU i SPOREDNU ŽENSKU ULOGU i NAJBOLJU REŽIJU.

Nagrada za NAJBOLJI NOVI AMATERSKI DRAMSKI TEKST i ove godine dodjeljuje se prema posebnoj proceduri. Tekstovi, njih četrnaest, koji su prema Pravilima Festivala KAM zadovoljili kriterije poslani su u izvornom obliku na čitanje i selekciju.

Državni selektor bit će Želimir Belić, redatelj, ujedno i član županijskog žirija u kojem su i Vid Balog, glumac i Sanja Nikčević, prof.dr.sc, teatrologinja, a koja će ujedno donijeti odluku o najboljem novom dramskom amaterskom tekstu.

U nastavku donosimo detaljan raspored od petka do nedjelje (12.-14. travanj), a ulaz na sve predstave je besplatan!


Petak – dan prvi:

16:00 Otvorenje Festivala
Dramski studio DADA
Braća Grimm „Snjeguljica“ (40min)
 
17:10 Dječje gradsko kazalište Čakovec
Branko Miličević „Robin Hood“ (60min)
 
18:30 Međimursko folklorno društvo Ljubljana
Franjo Magaš „Bračno posredništvo“ (30min)
 
19:15 KUD „Sveti Jeronim“ Štrigova
Ivan  Novak „Z črne zemle ljubav  rose“ (55min)
 
20:25 KUD „Goričan“
Marija Andročec „Svi imamo problem“ (30min)
 
21:10 KD „Štolcer“ Čakovec
Kristina Štebih „Adam“ (65min)
 
* između svake predstave je pauza od 15 min
 

Subota - dan drugi

13:00 KUD „Općine Donji Kraljevec“
Sanja Rašan „Gorka osveta“ (80min)

14:35 KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
Ivo Brešan „Svečana večera u pogrebnom  poduzeću“ (105min)
 
16:35 HKD „Međimurje“ Ljubljana
Štefanija Mesarić „Em  smo mi ne tak stori“ (30min)

17:20 KUD „Mura“ Mursko Središće
Bojan Bračko „Seks i grod“ (40min)
 
18:30 Priločka amaterska scena
Božidar Glavina „Glumci“ (30min)
 
19:15 Kazališna scena Kalmana Mesarića
Mirjana Hržić „Predstava o predstavi“ (40min)
 
20:10 HKUU „Sveti Martin“
Zlatko Kraljić  „Niti vuka niti ćuka (Vukojebina)“ (50min)
 
21:15 KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
Robert Kos„Špek fileki“ (55min)
 

Nedjelja – dan treći:
 
13:00 KUD „Kaštel“ Pribislavec
Stjepan Škovrc „Slučajni susret“ (50min)
 
14:15 KUD „Katruže“ Ivanovec
Đuro Horvat „Gjezdo je ostalo prazno“ (50min)
 
16:20 KUD „Strahoninec“
Stjepan Škvorc „Kanalizacija“ (35min)
 
17:10 KUD „Žiškovec“
Marina Ninić „Ogroja“ (25min)
 
18:00 KUU „Veseli Međimurci“ Čakovec
Kristina Štebih “To je znak“ (45min)
 
19:00 KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“
Štefanija Jambrošić „Marof 17A“ (35min)
 
19:55 Priločka amaterska scena
Božidar Glavina „Lepo smo si počinuli“ (20min)
 
22:00 Svečana završnica
           
* između svake predstave je pauza od 15 min