KAM 2017.: Najbolji na ovogodišnjem festivalu, dvije predstave na Državnoj smotri

Ponedjeljak, 10.04.2017.
KAM 2017.: Najbolji na ovogodišnjem festivalu, dvije predstave na Državnoj smotri
Foto galerija
KAM 2017.: Najbolji na ovogodišnjem festivalu, dvije predstave na Državnoj smotri
Proglašenjem najboljih u Domu kulture u Prelogu završio je trodnevni festival Kazališnih amatera Međimurja 2017. Međimurje će na Državnom festivala kazališnih amatera predstavljali KUU Lipa Gornji Mihaljevec s predstavom Se je to život i KUU Seljačka sloga Nedelišće s predstavom Punjena ptica.

Županijski žiri u sastavu Goran Guskić, glumac i redatelj i Robert Raponja, redatelj i državni sektor za najbolje na festivalu KAM 2017 odabrali su najbolje u kategorijama najbolja ženska i muška sporeda uloga, najbolja ženska i muška uloga, najbolja režija, najbolji dramski amaterski tekst i najbolja predstava. 

Državni festival kazališnih amatera bit će i ove godine održan u dva grada, u Pazinu od 12. do 14. svibnja i u Vodicama od 26. do 28. svibnja predstavljati dvije predstave. 

U nastavku donosimo popis nagrađenih po kategorijama, kao i nominacije festivala KAM 2017.:

Najbolja muška sporedna uloga:
Nominirani:
- Mario Topolnjak za ulogu sina Iveka u predstavi „Moderna ljubav“ u izvođenju KUD „Strahoninec“
- Ljudevit Bošćak za ulogu Ljudevita Humskog u  predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Hrvoje Novak za ulogu Srdečnog u predstavi „Tko je kriv za ljubav?“ u izvođenju KD „Štolcer“ iz Čakovca
- Zdravko Kutnjak za ulogu mesara Vajnča u predstavi „Achtung Auschwitz (tekuća traka)“ u izvođenju HKUU „Sveti Martin“
-Vlado Ninić za ulogu zeta Janeza u predstavi „Rodbinska stvor“ u izvođenju KUD "Žiškovec“

Nagradu dobiva: Mario Topolnjak za ulogu sina Iveka u predstavi „Moderna ljubav“ u izvođenju KUD „Strahoninec“


Najbolja sporedna ženska uloga:
Nominirane:
- Sidonija Hadžić  za ulogu Kate u predstavi „Moderna ljubav“ u izvođenju KUD „Strahoninec“
- Maja Markuš-Velicki za ulogu Andree Vrček u predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Mirjana Kuzma za ulogu Ivekove žene Marice u predstavi „Se jampot dojde na svetlo“ u izvođenju KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“
- Iva Korunek za ulogu MAA sestre zemlje u predstavi „Tko je kriv za ljubav?“ u izvođenju KD „Štolcer“ iz Čakovca
- Marija Kovač  za ulogu Međimurke gorčanke u predstavi „Mi smo...“ u izvođenju KUD „Općine Donji Kraljevec“ Nagradu dobiva: Maja Markuš-Velicki za ulogu Andree Vrček u predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće

Najbolja muška uloga:
Nominirani:
- Franjo Halabarec za ulogu funkcionera Pište u predstavi „Se je to život“ u izvođenju KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
- Goran Zadravec za ulogu radnika Čarlija u predstavi „Achtung Auschwitz (tekuća traka)“ u izvođenju HKUU „Sveti Martin“
- Ivan Trojnar za ulogu Tome Vrčeka u predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Boris Velicki za ulogu Jože Pišpeka u predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Dejan Novak za ulogu ON u predstavi „Fajront“ u izvođenju Priločke amaterske scene

Nagradu dobiva: Franjo Halabarec za ulogu funkcionera Pište u predstavi „Se je to život“ u izvođenju KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec

Najbolja ženska uloga:
Nominirane:
- Štefica Oreški za ulogu Franciske Ćuk u predstavi „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Katarina Šimunić za ulogu mame Malčike u predstavi „Se jampot dojde na svetlo“ u izvođenju KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“
- Anja Zanjko za ulogu TE žene na stanici u predstavi „Tko je kriv za ljubav?“ u izvođenju KD „Štolcer“ iz Čakovca
- Barbara Novak  za ulogu ONA u predstavi „Fajront“ u izvođenju Priločke amaterske scene
- Vesna Herman za ulogu prve pajdašice u predstavi „Štiri pajdašice“ u izvođenju KUD „Belica“

Nagradu dobiva: Anja Zanjko za ulogu TE žene na stanici u predstavi „Tko je kriv za ljubav?“ u izvođenju KD „Štolcer“ iz Čakovca

Najbolja režija:
Nominirani:
Tamara Zdolec za režiju predstave „Moderna ljubav“ u izvođenju KUD „Strahoninec“
- Dejan Buvač  za režiju predstave „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- Robert Kos za režiju predstave „Se je to život“ u izvođenju KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
- Anđelka Klemenčić za režiju predstave „Achtung Auschwitz (tekuća traka)“ u izvođenju HKUU „Sveti Martin“
- Dejan Novak za režiju predstave „Fajront“ u izvođenju Priločke amaterske scene

Nagradu dobiva: Robert Kos za režiju predstave „Se je to život“ u izvođenju KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
 
Najbolji dramski amaterski tekst:
Nagrada za Najbolji dramski amaterski tekst i ove je godina bila dodijeljena prema posebnoj proceduri. Tekstovi koji su prema Pravilima Festivala KAM zadovoljili kriterije poslani su u izvornom obliku na čitanje i selekciju. Članica žirija zadužena za dodjelu nagrade je prof. dr. sc. Sanja Nikčević.

Nominirani tekstovi:
Božidar Glavina „Fajront“ - Priločka amaterska scena
Robert Kos „Se je to život “ - KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
Sanja Rašan „Mi smo...“ – KUD „Općine Donji Kraljevec“
Petrana Sabolek „Štiri pajdašice“ – KUD "Belica"
Stjepan Škvorc „Vesela novost“ – KUD "Seljačka sloga" Donja Dubrava

Nagradu dobiva: Stjepan Škvorc za tekst predstave „Vesela novost“ u izvođenju KUD "Seljačka sloga" Donja Dubrava

Najbolja predstava:
Nominirane:
- „Moderna ljubav“ u izvođenju KUD „Strahoninec"
- „Punjena ptica“ u izvođenju KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće
- „Se je to život“ u izvođenju  KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec
- „Tko je kriv za ljubav“ u izvođenju KD „Štolcer“ iz Čakovca
- „Achtung Auschwitz (tekuća traka)“ u izvođenju HKUU „Sveti Martin“

Nagradu dobiva: predstava „Se je to život“ u izvođenju  KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec