Nedjelja, 07.10.2018.
RK PRELOG
Rukometaši Preloga pobijedili su Osijek 30:27 u utakmici 4. kola 1. HRL Sjever. Drugu uzastopnu pobjedu na svom parketu Preložani su osigurali u samoj završnici.

• Napeta i teška utakmica, kako smo i očekivali. Brza i mlada ekipa Osijeka kojoj smo dozvolili da nam nametne svoj tempo pa smo poluvrijeme dočekali u egalu. Na odmoru smo dogovorili da idemo usporiti u napadu i probati nametnuti svoj tempo igre. Djelom smo to uspjeli, ali smo do posljednjih 10 minuta bili na -3. Nakon toga smo se vratili, zabili i s igračem manje i na kraju zasluženo pobijedili., komentirao je Denis Bogović koji je svojim sedmim pogotkom u susretu postavio i konačan rezultat. Isto toliko postigao je i Mario Belić, dok je strijelce predvodio Igor Krajner s devet pogodaka.

Nakon četiri kola Prelog je peti na ljestvici s pet bodova, koliko ima i četvrti Maksimir. Početkom sezone zadovoljan je trener Alan Belko.

• Sigurno da sam zadovoljan, kako sam i najavio pred početak sezone, u ova četiri kola bila je važna ‘berba’ bodova. To smo uspješno odradili, a kad se sve sagleda, najteža nam je utakmica bila protiv Osijeka. Šteta za propuštene bodove protiv Virovitice kada smo ostali i bez Belića, koji je morao propustiti utakmicu kod Maksimira što bismo s njim sigurno bili pobijedili. Ipak, moramo biti prezadovoljni i preponosni na naše dečke. Malo je tko to očekivao od novajlija u ligi i mislim da je dosadašnji dio jedan jako lijep rezultat., rekao je strateg Preložana.

U sljedećem kolu Prelog ide u goste kod Medveščaka koji je jučer u gradskom derbiju izgubio od Maksimira s 30:24, a na ljestvici je pretposljednji, 13. s dva boda.