Nedjelja, 16.02.2020.
zsvenda | Rukometaši Preloga pred svojim su navijačima uvjerljivo svladali favorizirani Osijek 29:21 (15:10) u susretu 16. kola 1. HRL Sjever i tako prekinuli crni niz koji ih je pratio posljednjih šest kola!

• Zajednički smo odigrali i obranu i napad, borbenost svih na terenu i kolektivni rukomet je pobijedio! Osijek je došao kao favorit, ali smo rekli da nitko u Prelogu nije favorit sve do isteka posljednje minute utakmice i tako smo se borili. Mogu samo čestitati i zahvaliti igračima na tome., rekao je nakon utakmice trener Dubravko Hozjak.

Do pobjede su ih predvodili Karlo Zadravec s 8 i Vjeran Toplek sa 6 pogodaka, no važno je istaknuti da se na listu strijelaca upisalo čak devet igrača. Za pobjedu s visokom razlikom zaslužne su i obrane kapetana Vanje Lončarića, dok je sigurnosti momčadi na parketu pridonio i povratak Marija Belića.

• Igrali smo koncentrirano i od prve minute agresivno u obrani, ona je na kraju bila i ključna, što se vidi po broju golova koje smo primili. Zasluženo smo pobijedili, gotovo cijelu utakmicu smo vodili s najmanje 5 golova razlike, tek su nam se jednom približili na četiri razlike, ali smo pokazali kako igramo pred domaćom publikom, skupili smo redove i nismo im dozvolili da nam ugroze rezultat i pobjedu, prokomentirao je, između ostalog, igrač Dario Požgaj.

* * * * *
Prelog je tako upisao dva važna boda u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu, a pokazana igra donosi optimizam za gostovanje koje im slijedi, kod izravnog konkurenta za plasman na ljestvici, Maksimira.

Detalje i izjave donosimo u Zoni sporta!

16. kolo 1. HRL Sjever RK Prelog – RK Osijek 29:21 (15:10)

RK Prelog: Vanja Lončarić, Karlo Grabant, Bernard Matijević; Tom Novak, Alen Novosel 3, Antonio Bucat 4, Niko Škvorc 1, Anid Selimi 1, Elvin Petrošanec 3, Mihael Nestić, Dominik Mikec, Vjeran Toplek 6, Karlo Zadravec 8, Mario Belić 2, Martin Vargek, Dario Požgaj 1

RK Osijek: Ivan Bošnjak, Sandro Kolar; Marko Žganjer 2, Tin Kuže 8, Filip Marković, Matej Zrno 4, David Čičak 1, Domagoj Nedić 1, Luka Kopić, Tomislav Babić, Matej Radović 3, Hrvoje Pleše 2, Stjepan Šimić