Razočaravajući poraz od Brazila, Červar: Uz igrače sam u dobru i zlu

Nedjelja, 20.01.2019.
Foto: HRS | Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Brazila s 26:29 (13:17) na otvaranju glavne runde natjecanja u skupini I Svjetskog prvenstva koja se igra u Kölnu i tako umanjila izglede plasman u polufinale.

Pobjeda protiv Brazila bila je ključ jer bi njome naša reprezentacija osigurala najmanje šesto mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju, a što je i uoči SP-a postavljen kao prvi cilj. A i put do polufinala bit će puno teži i kompliciraniji.

Protiv brzih i agresivnih Brazilaca Červarovi izabranici loše su ušli u utakmicu. Rješenja nisu imali na njihovu 5-1 duboku obranu kao ni srednjeg vanjskog Langarda. Pokušavao je hrvatski strateg i s drugim formacijama, ali nije funkcionirala:

• Čestitam Brazilu na pobjedi, jednostavno su bili bolji nas. Mi nismo dobro ušli i u utakmicu zbog čega su brzo stekli prednost. Na njihovu duboku 5-1 obranu, za koju smo znali, odigrali smo nešto što nismo trenirali i zbog čega smo radili tehničke greške. Njihova dva vanjska, posebno Langard predstavljao je veliki problem za našu obranu i za njega nismo pronašli rješenje u prvom poluvremenu. Imali su vrlo čvrstu obranu i mi smo upravo u tom dijelu koji je naša jača strana podbacili.  - komentirao je izbornik Lino Červar.

U drugom poluvremenu Brazilici su nastavili furiozno, u 31. minuti došli ponovno na +6,  a naša je obrana napokon profunkcionirala u 45. minuti. Razlika se polagano topila i dala nadu u preokret. Hrvatska je uspjela do gola zaostatka, ali dalje nije išlo.

• Od 45. minute naša obrana je bila solidna i odmah se počeo topiti zasotatak. Kad smo imali gol zaostatka, primili smo jedan slučajan pogodak, vjerojatno su i oni zaslužili tu sreću. U ključnim momentima promašili smo nekoliko pravih šansi i oni su na kraju zasluženo pobijedili.

Veliki nedostatak bila je i ozljeda Luke Cindrića, iako je u početku zaigrao brzo je morao izaći i upitno je hoće li biti spreman za utakmicu protiv Njemačke.

Hrvatska je podbacila, no Červar je posebno istaknuo:

• Moram reći da smo imali i strane jer se nismo predali, naši igrači izvukli su  dodatnu snagu, Međutim bilo je kasno. Moramo se nosit s time. Bilo je puno dobrih utakmica, danas nije takav dan, ali uz igrače sam, u dobru i zlu. Vidjet ćemo što možemo učiniti u sljedeće dvije utakmice, znamo da igramo s favoritima i da će biti jako teško, zaključio je izbornik hrvatske reprezentacije Lino Červar.

Brazilce su do pobjede predvodili Haniel Langaro s devet golova i Felipe Borges s 5. Kod Hrvatske najefikasniji je bio kapetan Domagoj Duvnjak sa šest golova. Luka StepančićManuel Štrlek i Zlatko Horvat zabili su po pet golova.