NASTAVLJA SE EUROPSKA BAJKA Dinamo izborio osminu finala Europske lige

Četvrtak, 21.02.2019.
Nogometaši Dinama nastavljaju europsku rapsodiju! Nakon što su 'prezimili' u Europi nakon dugih 49 godina, večeras su pred punim Maksimirom u uzvratu šesnaestine finala Europske lige pobijedili Viktoriju Plzen 3:0 (2:0) čime su nadoknadili zaostatak 1:2 iz prve utakmice u Češkoj i izborili osminu finala! Protivnika će saznati nakon ždrijeba koji će biti održan sutra u 13 sati.

Bjelica je iznenadio početnim sastavom jer u njega nije uvrstio ponajboljeg igrača u pobjedi nad Slaven Belupom, Lovru Majera, no početna jedanaestorka pokazala se kao dobitna kombinacija koja je pobjedu osigurala već u prvom dijelu. Poveli su u 15. minuti pogotkom Mislava Oršića, a u 33. minuti prednost je udvostručio Dilaver na asistenciju Oršića.

U 43. minuti rumunjski sudac Ištvan Kovacs isključio je stratega Modrih nakon niza prigovora i burne reakcije s klupe kada je povukao za ruku jednog igrača Viktorije koji je išao izvesti aut.

Rezultat se u nastavku nije mijenjao sve do 74. minute. Brojne do tad neiskorištene prilike rezultirale su pogotkom Brune Petkovića koji je svojim prvim europskim zgoditkom postavio konaan rezultat za nastavak povijesnog proljeća ...