LP: Dinamo bez pobjede na Maksimiru, odluka pada u Budimpešti

Srijeda, 07.08.2019.
Nogometaši Dinama odigrali su 1:1 (1:0) s mađarskim Ferencvarošem u prvoj utakmici 3. pretkola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka! Momčad Nenada Bjelice propustila je nekoliko dobrih prilika za pogodak i pobjedu na domaćem terenu pa će tako odluka o pobjedniku pasti za tjedan dana u uzvratu u Budimpešti.

Otvorili su Modri bolje utakmicu pa rano poveli već u 7. minuti, a precizan je bio Dani Olmo. No stali su nakon prvih dvadesetak minuta, pa su odlučili čuvati minimalnu prednost, ali Mađarima ipak nisu dali da ozbiljnije zaprijete. Na isteku prvog dijela Dinamo je stvorio nekoliko izglednih šansi za povećanje vodstava, ali ih nije iskoristio. Ferencvaroš je bolje ušao u nastavak i sve promašaje domaćih naplatio u 60. minuti iz gotovo jedine prave šanse u utakmici. Najprije je Nguen naletio na povratnu loptu s desetak metara, Livaković je obranio šut, ali je na odbijenu loptu naletio David Siger i glavom je uputio prema mreži. Perić je uspio izbaciti loptu, no glavni sudac je procijenio da je prešla gol-liniju. Do kraja Dinamo je imao još prilika, ali se rezultat do isteka 94. nije promijenio.

Trener Nenad Bjelica nakon utakmice nije se složio da je njegova momčad bila neagresivna pa je uvodno objasnio:

Odluka o pobjedniku tako će pasti za šest dana u Budimpešti. Dinamo će na već rasprodanoj Groupama areni morati postići najmanje gol, a Bjelica je na konferenciji za medije nakon utakmice jasno poručio da idu po pobjedu!

Je li Dinamu večeras nedostajalo sportske sreće saznat ćemo već za šest dana u budimpeštanskih 90 minuta ...

Stadion: Maksimir, Zagreb
Gledatelja: 14 283
Glavni sudac: Pawel Raczkowski (Pol)

GNK DINAMO:  Dominik Livaković, Arijan Ademi, Dani Olmo, Izet Hajrović (68' Lovro Majer), Amer Gojak (68' Nikola Moro), Bruno Petković (76' Mario Gavranović), Marin Leovac, Petar Stojanović, Marko Lešković, Dino Perić, Mislav Oršić
Trener: Nenad Bjelica

FERENCVAROSI TC: Denes Dibusz, Gergo Lovrencsics, Oleksandr Zubkov, Ihor Kharatin, David Siger, Nikolai Signevich, Miha Blažić, Marcel Heister, Masha Dvali, Michail Škvarka, Tokmac Nguen
Trener: Sergii Rebrov