Kramarić preokrenuo za pobjedu Hrvatske nad Azerbajdžanom

Četvrtak, 21.03.2019.
Foto galerija
Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom nad Azerbajdžanom 2:1 (1:1) na Maksimriu pred oko 22 tisuće navijača otvorila je kvalifikacije u skupini E za Europsko prvenstvo 2020. godine. Dalićevi izbranici upisali su prva tri boda, a već za tri dana igrat će u gostima kod Mađarske koja je u 1. kolu izgubila od Slovačke 2:0.

Iako je pobjeda bila očekivana, Dalićevi izabranici do nje su stigli preokretom pogotcima Barišića i Kramarića nakon što su gosti šokirali prvim pogotkom u 19. minuti, a loptu je iza Kalinića pospremio Sheydaev. Momčad koju vodi hrvatski strateg Nikola Jurčević povela je iz do tad jedinog napada, ali nije poljuljala svjetske viceprvake.

• Mislim da je taj gol sve okrenuo u drugom smjeru, njima dao veći motiv, bili su kompaktniji i zajedno, mi smo bili možda malo bili u prespori, nismo ni stvarali puno šansi. Ovo je prva utakmica i sigurno da nam malo toga fali, no najvažnija su tri boda. I neću govoriti ono što nije bilo dobro. Tri boda, pobjeda, strpljivo, gradili smo igru, šanse, pozicije i to nam se isplatilo. - rekao je Dalić nakon utakmice.

Dominaciju su potvrdili u 44. minuti, a strijelac je bio Borna Barišić. Izjednačene momčadi odlaze na odmor, a bolje otvaranje Dalićevih izabranika u nastavku rezultiralo je i novim pogotkom u 79. minuti kada je loptu prekrasnim pogotkom u mrežu pospremio Andrej Kramarić. Nakon odličnih partija u Hoffenheimu, i u nacionalnom dresu potvrdio je odličnu golgejtersku formu za prva tri boda na startu kvalifikacija.

• Jednostavno je takva utakmica da ne možeš iskoristiti sve šanse. Izbornik je govorio da moramo biti strpljivi. Imali smo dosta šansi, bilo bi lijepo da smo zabili više, ali na kraju najbitnija su tri boda - rekao je strijelac odlučujućeg pogotka.

Svjetske doprvake s tribina je i ovog puta pratila predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović, a najavila je i odlazak na utakmicu u Budimpeštu.

U drugom susretu skupine Slovačka– Mađarska odigrale su 2:0 (1:0). Slovaci su poveli u 42. minuti preko Ondreja Dude, a eventualne dvojbe oko pitanja pobjednika riješili su drugim pogotkom u 85.minuti, strijelac je bio Rusnak.

Na ljestvici, Slovačka i Hrvatska imaju po tri boda, dok su Azerbajdžan i Mađarska bez bodova. Wales također, koji je u prvom kolu bio Slobodan. Za tri dana u drugom kolu Hrvatska gostuje kod Mađarske (nedjelja, 18:00 sati), a utakmica se igra u Budimpešti na Grupama arena.  Prije njih (15:00 sati) sastat će se Wales i Slovačka.

* * * * *

Detaljan izvještaj i izjave reprezentativaca nakon utakmice na Maksimiru donosimo u Zoni sporta!