IZ UMAGA: LOKOSICE RAZBILE PODRAVKU: Sestre Posavec podignule trofej Kupa Hrvatske

Subota, 12.05.2018.
ŽRK LOKOMOTIVA
Foto: Jozo Čabraja | Rukometašice Lokomotive pobjednice su Kupa Hrvatske! Zagrebački sastav u finalu je deklasirao Podravka Vegetu s 29:19 (17:9) i tako nakon četiri godine vratio prijelazni pehar!

Lokosice su kontrolu nad susretom imale od prve do posljednje minute pa je u srazu dviju najboljih hrvatskih momčadi izostala rezultatska neizvjesnost.

Zagrepčanke su susret otvorile ga serijom 3-1, potom je uslijedila nova od 4-1, a predvodile su ih Larisa Kalaus, Stela Posavec  i Tena Japunđa s po dva pogotka. Na ulasku u 20. minutu susreta stvaraju dvostruku prednost s rezultatom 10:5, a do poluvremena povećavaju na 17:9. Braniteljice naslova bile su nemoćne protiv furiozne Lokomotive, koja je i u drugom poluvremenu kontrolirala rezultat i na kraju s uvjeljivih +10 podignula trofej.

• Nismo očekivali da će biti tako lagano, ali svejedno smo se spremali za pobjedu. Obranom i kontrom, što smo posebno pokazali u prvom poluvremenu, napravili smo ključnu razliku. Ovo je izuzetno veliki uspjeh mojih cura i odigrana utakmica na vrhunskoj razini, rekao je nakon finala trener Lokomotive Nenad Šoštarić te dodao da mu je ovo jedna od najdražih medalja u karijeri.

Larissa Kalaus postigla je 11 pogodaka, Stela Posavec i Paula Posavec u pobjedu su ugradile po tri gola, a pridružila im se i Jelena Kajfeš.  Jedna od junakinja utakmice bila je i vratarka Tea Pijević. Kod Lokomotive najraspoloženija je bila Ivana Dežić s pet pogodaka.

Lokomotivi  je ovo peti osvojeni Kup, a igrala je svoje 12. finale. Podravka je ostala na 22 naslova, a ove godine u domaćem prvenstvu neće obraniti dvostruku krunu.

Uskoro više...

***
ZONA SPORTA iz Umaga svakog dana od 7:15 - izvještaji, izjave, intervju i najave