IZ OSIJEKA: Hrvatska deklasirala Crnu Goru i napravila veliki korak prema SP-u

Subota, 09.06.2018.
FOTO: HRS / Jozo Čabraja | Hrvatski rukometaši  deklasirali su Crnu Goru s 32:19 (17:10) u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo 2019. igranoj u osječkoj dvorani Gradski vrt. Uzvrat u Podgorici 14. lipnja tako bi trebao biti tek formalnost nakon koje će Hrvatska i  službeno potvrditi plasman na SP.

Izabranici Line Červara nisu dobro ušli u susret, probleme u napadu i obrani dobro je iskorištavao suparnik, sve dok domaća vrsta nije pronašla odgovarajući tempo. Nakon dvadesetak minuta odigranih u egalu, proradili su obrana i napad i Hrvatska je krenula u odvajanje.  Uz obranu Marina Šege i pogotkom Manuela Štrleka  u 21. minuti domaća vrsta je otišla prvi puta na +2 (10:8). Sastav Dragana Đukića još se držao, no do izražaja dolazi kvaliteta Červarovih izabranika. Serijom 4-0, Kozina, Horvat, Štrlek i  Pavlović uz razbranjenog Šegu, odvode Hrvatsku na 15:19. Do isteka prvog dijela za Crnogorce je smanjio Grbović, no Cindrić i Štrlek pogađaju i zaključiju pouvrijeme sa 17:10. Visoku razliku Hrvatska u nastavku rutinski podiže i do najviših +14 na ulasku u posljednjih pet minuta te pobjednički privodi susret kraju.

• Dugo smo čekali obranu, nismu ušli u utakmicu onako kako smo priželjkivali. No, najbitnije je da su igrači cijelo vrijeme dobro igrali obranu pa smo i mo povezali nekoliko udaraca i tu je krenulo. Ostvarili smo dobar rezultat, no trenirat ćemo i dalje ozbiljno i tako idemo na uzvrat., rekao je nakon utakmice čuvar hrvatskih vratniju Marin Šego.

Hrvatsku su do slavlja vodili sjajna krila Zlatko Horvat i Manuel Štrlek svaki s po šest pogodaka, a pet zgoditaka upisao je Luka Cindrić. S druge strane najefikasniji bio je Nemanja Grbović s četiri zgoditka, dok su po tri zabili Stefan Čavor i Miloš Božović.

• Tim je bio najbolji igrač. Ginuli su jedan za drugoga, niti jedna lopta nije bila izgubljena. Igralo se lijepo i atraktivno, ali, opet, ne trebamo previše živjeti na staroj slavi. Moramo biti ponizni i treba se dalje dokazivati, neovisno o rezutlatu. Poslali smo poruku kojim putem ćemo ići i u budućnosti to će nam sigurno donijeti rezutlat, rekao je izbornik Červar, a o uzvratu dodao: Idemo se opet dokazivati, bilo bi loše da idemo izletnički. Svjetsko prvenstvo nam je prvi cilj ove godine.