Hrvatska uvjerljiva protiv Bjelorusije: Ovo nam treba biti putokaz, dug je put ispred nas

Subota, 11.01.2020.
Hrvatski navijači u Grazu
Foto: HRS | Hrvatski rukometaši upisali su i drugu pobjedu u skupini A na Europskom prvenstvu, u susretu 2. kola u Grazu su slavili i protiv Bjelorusije s 31:23 (15:10).

Nakon slavlja nad Crnom Gorom (27:21) na otvaranju Eura, izabranici Line Červara uvjerljivo su upisali nova dva boda. Protiv Bjelorusije odigrali su odličnu utakmicu, a prvih 30 minuta zaključili su pogotkom Luke Cindrića koji je sa 113 km/h pogodio za 15:10 prednošću kojom su otišli i na odmor. Bjelorusima je u završnici isključen igrač, pa je Hrvatska početkom nastavka s igračem više na terenu krenula u povećanje prednost. U 44.minuti bilo je najvećih +10 (24:14), a onda je izbornik mirnu završnicu iskoristio kako bi isprobao razne kombinacije, a na vratnice je stao Matej Ašanin.

Marin Šego zaustavio je sedam udaraca bjeloruskih pucača. Strijelce je predvodio Luka Stepančić s 5, Domagoj Duvnjak postigao je 4, a Luka Cindrić i David Mandić po tri gola. Kod Bjelorusa najefikasniji je bio Mikita Vajlopau s 8 golova.

• Prezadovoljni smo utakmicom jer smo od prve do zadnje minute kontrolirali igru. Ono što je izbornik zacrtao, to smo ostvarili. Zatvorili njihove glavne snage, pogotovo Kuleša i Karaleka, vanjska linija nije postigla više od šest ili sedam golova. Ovakva igra i obrana, uz ovakve navijače kojima se od srca zahvaljujem, trebaju nam biti putokaz kako ići dalje. Dug je put pred ispred nas i idemo zajedno u nove pobjede., komentirao je hrvatski reprezentativac Igor Karačić.

U drugom susretu skupine A sastaju se Crna Gora i Srbija (18.15). Polaz u drugu fazu izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.