Hrvatska spremna za Svjetsko prvenstvo: Donio sam odluku, ali igrači će saznati prvi

Nedjelja, 06.01.2019.
Croatia Cup 2019 Hrvatska reprezentacija
U utakmici bez rezultatske neizvjesnosti Hrvatska je pobjedom 28-20 nad Italijom osvojila HEP Croatia Cup 2019. u Poreču te zaključila pripreme za odlazak na na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj.

Protivnik koji kvalitetom nije mogao parirati u segmentima rukometne igre ipak je pružio snažan otpor. Sve pokušaje hrvatskih strijelaca da stvore značajniju prednost u prvom poluvremenu zaustavljao je odlični talijanski vratar Domenico Ebner, koji je u tom dijelu upisao sedam obrana i najzaslužniji je što su Talijani na odmor otišli s minimalnim zaostatkom.

No, već ulazak u drugo poluvrijeme nagovijestio je bolju Hrvatsku. Ivić je odlično na golu zamijenio Šegu, a Luka Stepančić je dalekometnim šutevima bio nezadrživ za talijansku obranu. Poveli su u 41. minuti prvi put s pet pogodaka razlike, igrala se agresivnija obrana i bilo je izvjesno da će izabranici Lina Červara doći do pobjede. U hrvatskim redovima strijelce je predvodio Stepančića sa sedam pogodaka, dok je talijanske strijelce predvodio Andrea Parisini sa šest golova.

Reprezentacija se sa stožerom vraća u Zagreb odakle će u četvrtak krenuti put Münchenu gdje će igrati utakmice u skupini, a izbornik Lino Červar uskoro će objaviti i konačan popis putnika.

• Donio sam odluku, ali poštujem igrače i oni će prvi saznati. Svi smo obitelj, i oni koji neće ići su ovdje s nama i dio reprezentacije” poručio je izbornik.

Prokomentirao je i posljednji dio priprema u Poreču ...

• Nemam razloga za brigu, malo smo se i čuvali, gledamo da se ne bi netko ozlijedio. Vidjeli ste da je ista postava koja je počela prvo poluvrijeme mlako, u drugo ušla furiozno i odigrala znatno bolje. Sad čekamo odlazak na SP, za dva dana idemo i svi smo se čuvali. Znamo što nas čeka, znamo da moramo igrati jače, znamo kako je opasan Island i pratimo ih, kazao je strateg nacionalne vrste.

Hrvatsku prvi susret na SP-u očekuje u petak, 11. siječnja u Münchenu protiv Islanda. Slijedi dan odmora, a potom ogledi protiv Japana (13. siječnja), Makedonije (14. siječnja) i Bahreina (16. siječnja). Posljednji susret u skupini B imat ćemo protiv Španjolske 17. siječnja.