Hrvatska pobjedom protiv Crne Gore otvorila Europsko prvenstvo

Četvrtak, 09.01.2020.
EP Graz: Hrvatska
Foto: HRS | Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom protiv Crne Gore s 27-21 (12-13) otvorila je natjecanje u skupini A na Europskom prvenstvu u austrijskom Grazu. Izabranici Line Červara pobjedu s visokom razlikom osigurali su u drugom poluvremenu, nakon što su prvih 30 minuta zaključili s golom zaostatka.

Puno bolje Hrvatska je odigrala drugih 30 minuta koje je dobila s 15-8 i izbrisala sve slabosti pokazane u prvom dijelu protiv reprezentacije koja na velikim natjecanjima ukupno ima samo jedan remi i bez ijedne pobjede. Visoka prednost osigurala je miran završetak utakmice što je izborniku omogućilo da neke igrače odmori, dok su priliku dobili debitanti Šarac, Ravnić, Matanović i Hrstić.

• Borbenost u obrani je nešto što nas treba krasiti, tražimo se oš uvijek, ali mislim da će to iz utakmice u utakmicu izgledati sve bolje. Prvo poluvrijeme -1, malo smo se protresli u svlačionici, nije bilo panike i nervoze jer znamo kakvi su ulasci u prvenstva, s tim imamo iskustva, i na kraju smo lijepo krenuli s pobjedom, prokomentirao je za HR 2 hrvatski reprezentativac Luka Stepančić.

Umjetnički dojam na startu turnira nije važan, već sve bolja igra kako će turnir odmicati. Prvi su bodovi su upisani, a reprezentacij se sad priprema za Bjelorusiju koja je u prvom kolu pobijedila Srbiju s 35:30.

• Napadački su jaka ekipa, ali znamo odakle prijeti opasnost. Vidjet ćemo kako će se oni snaći na našu 5-1 obranu. Imamo dan da se odmorimo i dobro pripremimo, najavio je Stepančić.

Do prve pobjede i bodova hrvatske strijelce predvodio je Luka Cindrić sa šest golova, Marić i Horvat postigli su po 4, a Marin Šipić 3 gola. Kod Crnogoraca najefikasniji su bili Nemanja Grbović sa 6 i Vladan Lipovina s 4 pogotka.

U 2. kolu u subotu Hrvatska igra s Bjelorusijom u 16 sati, a u 18.15 sati se sastaju Srbija i Crna Gora.

Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.