EHF LP: PPD Zagreb bez šanse protiv moćnog PSG-a

Nedjelja, 15.09.2019.
PPD ZAGREB - PSG / 2019.09.14
Rukometaši PPD Zagreba u Areni su izgubili su od francuskog prvaka Paris Saint Germaina s 29:37 na otvaranju natjecanja u skupini A EHF Lige prvaka.

Hrvatski prvak hrabro je odigrao prvih 30 minuta i većim je dijelom držao dva gola zaostatka, iako su Parižani do odmora otišli na +4 (19-15). Na otvaranju drugog dijela Zagreb je ponovno smanjio i s -2 držao priključak, no moćni francuski sastav nije dozvolio iznenađenje. na polovici drugog dijela bio je na +6 (28-22), a tri minute prije kraja imao je i najvećih +8 (36-28).

Kod Zagreba najefikasniji su bili Damir Bičanić i Zlatko Horvat s po šest golova te Ante Gadža i David Mandić s po četiri pogotka. ​PSG su do pobjede predvodili Kim Ekdahl sa sedam golova, Sander Sagosen sa šest te Nedim Remili Kamil Syprzak s po pet golova.

Napad je funkcionirao, no poroblem je bila obrana, složni su nakon utakmice bili Zagrebaši.

U prvom susretu iz skupine A Pick Szeged je na svom parketu upisao veliku pobjedu protiv Barcelone s 31-28. Za mađarski sastav Luka Stepančić zabio je tri gola, a u završnici se s nekoliko sjajnih obrana istaknuo se i Mirko Alilović. Kod Španjolaca naš reprezentativac Luka Cindrić postigao je jedan gol.

U preostalim susretima kola u nedjelju se sastaju Celje Pivovarna Laško - Flensburg-Handewitt i Elverum – Aalborg

Sljedeći nastup u Ligi prvaka PPD Zagreb će imati 22. rujna na gostovanju u Danskoj protiv Aalborga