STUDIO M
Tvornica dobre glazbe

Štafeta Međimurja oborila rekord Hrvatske na državnom prvenstvu

AK Međimurje, veterani i veteranke, PH 2020

Ovogodišnje državno prvenstvo za veteranke i veterane nakon nekoliko promjena termina ipak je održano u Čakovcu na stadionu SRC Mladost organizaciji AK Međimurje.

Čakovečki stadion je već više puta bio poprište veteranskih državnih i međunarodnih natjecanja, a jedan od razloga za to je i veliki broj natjecatelja upravo iz redova domaćeg kluba, koji su i na ovom prvenstvu bili najbrojniji, ali i uspješni postavljanju novih rekorda i osvajanju medalja.

Za AK Međimurje nastupili su i medalje osvojili: Štefica Jeđud, Nada Siladi, Sandra Sovar te Zvonko Horvatić, Aleksandar Žbulj, Davorin  Franjić, Damir Šarić, Franjo Dujić, Damir Šimunić, Dragan Nedelkovski, Valentin Šipuš, Boris Radiković, Siniša Lajtman, Nenad Veselko i Davor Križaić.

AK Međimurje, veterani i veteranke, PH 2020
AK Međimurje, veterani i veteranke, PH 2020

Osim osvojenih medalja treba izdvojiti i sjajan nastup Nade Siladi u utrci na 5000 m koja je s rezultatom 20:24;01 minuta ostvarila drugi rezultat svih vremena u Međimurju u apsolutnoj kategoriji.

Nada Siladi postigla je drugi rezultat svih vremena u Međimurju na 5000 m
Nada Siladi postigla je drugi rezultat svih vremena u Međimurju na 5000 m

Odličan rezultat ostvarila je i štafeta veterana na 4x400m u kategoriji iznad 55 godina u sastavu: Danijel Štefičar, Boris Radiković, Valentin Šipuš i Zvonko Horvatić koja je ostvarila rezultat 4:40;21 minute te oborila dosadašnji državni rekord.

Rekordna štafeta AK Međimurje u sastavu Štefičar, Šipuš, Radiković, Horvatić
Rekordna štafeta AK Međimurje u sastavu Štefičar, Šipuš, Radiković, Horvatić

Rezultati:

Veteranke: 100 m (W35): 1. Štefica Jeđut 15,59; 100 m (W45): 1. Sandra Sovar 16,70; 200 m (W35): 1. Štefica Jeđut 32,41; 5000 m (W40): 2. Nada Siladi 20:24,01

Veterani: 100 m (M40): 2. Nenad Veselko 13,11 3. Davor Križaić 13,20; 100 m (M45): 1. Nenad Novak 13,76; 100 m (M50): 1. Davorin Franjić 14,51; 100 m (M55): 3. Danijel Štefičar 14,36; 200 m (M35): Siniša Lajtman 29,01; 200 m (M40): 1. Nenad Veselko 26,93; 200 m (M50): 1. Davorin Franjić 29,74; 200 m (M55): 1. Boris Radiković 29,02; 400 m (M45): 1. Damir Šarić 1:07,12; 400 m (M55): 1. Zvonko Horvatić 1:14,53; 800 m (M65): 1. Dragan Nedelkovski 3:16,23; 1500 m (M55): 1. Valentin Šipuš 5:40,49; 1500 m (M65): 1. Dragan Nedelkovski 6:30,77; 5000 m (M40): 1. Damir Šimunić 19:45,77; 5000 m (M65): 2. Dragan Nedelkovski 23:08,31; dalj (M50): 1. Davorin Franjić 4,55; motka (M45): 1. Aleksandar Žbulj 2,80; kugla 6 kg (M50): 2. Franjo Dujić 8,40; koplje 800 g (M45): 1. Aleksandar Žbulj 32,10; kladivo 7,26 kg (M45): 1. Aleksandar Žbulj 28,03; štafeta 4 x 100 m (M40): 2. Nenad Novak, Nenad Veselko, Aleksandar Žbulj, Damir Šarić 50,88; štafeta 4 x 400 m (M55): 1. Danijel Štefičar, Boris Radiković, Valentin Šipuš, Zvonko Horvatić 4:40,21

 

Možda Vas i to zanima

Comments are closed.